BEŞİKTAŞ: Kadına güvenli ulaşım

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Kadına Güvenli Ulaşım Hakkı!

İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü ve Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle ”Kadına güvenli ulaşım HAKKI istiyoruz” farkındalığı yaratmak için düzenlenen Bisiklet Turu, 8 Mart Pazar günü saat 10.30’da Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi önünden başlayarak Boğaziçi Köprü geçişiyle Anadolu Yakası’nda tamamlanacak.
İşte program hakkında bazı detaylar şöyle aktarılıyor:
“8 Mart Pazar günü, Özgecan Aslan’ın vahşice katledilişini protesto etmek ve kadına şiddete karşı çıkmak amacıyla harekete geçiyoruz.
Gün geçtikçe unutmak değil yaşamımız boyu unutmamak, gerekli dersleri çıkarmak için tarihe iz bırakmak amacıyla; Dünya Kadınlar Günü’nde pedallıyoruz.
Bu noktada 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Boğaz Köprüsü 20 dakikalığına motorlu araç trafiğine kapatılacak ve bisiklet ile geçişe açılacak.
Yeni sloganımız ”Kadına güvenli ulaşım HAKKI istiyoruz” düşüncesine ortak faaliyetimize tüm halkımız davetlidir.
Tarih: 8 Mart 2015, Pazar
Saat: 09.30 (Toplanma) / Başlangıç: 10:30
Yer: Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi, Harbiye, İstanbul”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50917 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.