TÜRKİYE: “Sürecin dışında değilim”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Çözüm Süreci’nde herkese düşen görevler olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sürecin dışında değilim. Hükümet garantör durumda. Seçimlerde kimin nerede durduğunu göreceğiz. Temennimiz silahların olmadığı bir seçim” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan yolunda uçakta kendisini takip eden gazetecilere önemli açıklamalarda bulunmuştu. Dolmabahçe’de yapılan açıklama ile Selahattin Demirtaş’ın söylediklerinin birbiriyle çeliştiğini belirten Erdoğan, “Görünen o ki İmralı ile Kandil arasında ciddi bir kopukluk var. Parti içinde de bir bölünmenin olduğu ortaya çıkıyor. İmralı’ya gidip gelenlerin yaptığı açıklamalara baktığımız zaman, İmralı silahların bırakılmasını istiyor. Fakat partinin başındaki zatın yaklaşımı çok daha farklı, o adeta ‘hükümetin uygulamasına bakacağız’ diyor. Nesine bakacaksınız? Hükümet zaten çözüm sürecinin adeta garantörü” dedi. Erdoğan şöyle devam etti: “Demokratik Açılım’la başladı, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ile devam etti, Çözüm Süreci ile de yürüyor, netice almaya dönük adımlar var. Bu açıklama Kandil’i de HDP’yi de bağlıyor. İmralı kendi üstüne düşen görevi yapmış oluyor. Bu seçimlerde kimin nerede durduğunu görme imkanımız açık şekilde olacak. Temenimiz de silahların olmadığı birlik beraberlik içinde seçimlerin yaşanmasıdır.” (Sabah Gazetesi)

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.