İSTANBUL: Barajlar dolu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İstanbul'da barajlar yüzde 100'e yaklaştı. Şu an yüzde 96 seviyesinde" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “İstanbul’da barajlar yüzde 100’e yaklaştı. Şu an yüzde 96 seviyesinde” dedi.
Veysel Eroğlu, “Geçen yıl Sapanca Gölü ile ilgili çok tenkit vardı. ‘Ölüyor’ dediler. ‘Öldüğü falan yok, önümüzdeki yıl toparlar’ dedim. Nitekim azami su seviyesine kadar yükseldi. Şu an Sapanca’da fazla su Çark Suyu’ndan Karadeniz’e akıyor” dedi.

Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi’nin Strateji ve Hedeflerinin Belirlenmesi Çalıştayı’na katılan akademisyenlerle Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi’ni ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, tıbbi ve ıtri bitkilerin önemine değindi. Tıbbi ve ıtri bitkilerin Türkiye’nin ihracatını geliştirecek çok önemli bir sektör olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu, Türkiye’nin bitki çeşitliliğiyle bu alanda hızla güçleneceğini vurguladı. Tıbbi ve ıtri bitkilerin ilaç hammaddesi olmanın yanı sıra, alternatif tıp alanında da kullanıldığına dikkati çeken Bakan Eroğlu, sektörün gelişmesiyle merkezlerin sayısının da artmasının planlandığını aktardı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.