YEREL: Kılıçdaroğlu engelliler ile buluştu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Mustafa Kemal Merkezi - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Engelliler Günü nedeniyle de Beşiktaş’taydı. Engellilerin sorunlarını gündeme taşıyarak sorunların çözüme odaklı projele yürütülmesine vurgu yapıldı ve bu konularda temenniler de dile getirildi. Engelli gençlerle birlikte Mustafa Kemal Merkezi’nde sahneye çıktı ve onlarla sohbet etti, dertlerini dinledi.
Öte yandan bir çok konuya da konuşmasında yer verdi.
Kılıçdaroğlu, ‘Belki de en büyük görme engelli gördüğünü sananlardır. Ali İsmail Korkmaz sokakta dövülerek öldürüldü. Bunu görmeyenler var hâla bu ülkede.Görme engelli kardeşimiz o olaydan acı duyuyorsa biz onu gerçek anlamda engelli görmüyoruz zaten’ dedi.
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sinan Karahan’ın yaptığı “İlle de Yaşamak” adlı belgesel gösteriminde engelliler ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, 6 engellinin sorularını cevaplandırdı. Öte yandan engelliler için anayasa dahil özel düzenlemeler olduğunu söyledi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yasalarımızda da özel düzenleme var. Ama o özel düzenlemelerin gereğini yapıyor muyuz yapmıyor muyuz. Kamu da yüzde 4 istihdam zorunlu. Özel sektörde yüzde 3 zorunlu. Peki kaç kişi çalışıyor 100 bin civarında. Eğer engelli dernekleri kamudaki yüzde 4’ü niye doldurmuyorsunuz diye konuşacaklarına ayrıca kalkıp siyasi iktidar aleyhine dava açsalar emin olun geniş bir kitleyi arkalarında bulacaklar. Çok parçalı bir yapı engelli dernekleri açısından engellilerin gücünü zayıflatıyor. Birlik olmaları lazım. O kadar çok dernek var ki. Bunlar bir güç olabilmeli ve ortak ses çıkarabilmeli. Engelliler aileleri ile birlikte yaklaşık 20 milyonluk bir kitle. Ortak ses çıkarsalar tek başına bir partiyi bile iktidara getirebilir. Sorun sadece bizde değil, ortak aklı oluşturamamakta. Ortak aklı oluşturduğunuz zaman göreceksiniz ki ülkenin pek çok sorunu çözülebilir. Sorun birlikte olmamanız.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

YOUTUBE ABONE OL!.. CANLI YAYIN TEKRARLARI DİNLE

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50685 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.