CHP liderinden Mit yorumu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Kılıçdaroğlu, “CHP milli meselede MİT’e sahip çıkmıyor” eleştirisine, “Eğer MİT Müsteşarı saldırıya uğruyorsa ülkemizin insanına sahip çıkarız” dedi.Kılıçdaroğlu’na MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili yazıları hatırlattım. Önce, “Bir bürokratı hedef almak doğru değil. Ancak olayın odağı MİT Müsteşarı değil” dedi. Ardından, gelen eleştirilerin bir saldırı kampanyasından çok Türkiye’nin kaybolan itibarıyla bağlantılı olduğunu savundu. Hükümetin bu itibar kaybını telafi etmenin yollarına bakmadığını, kendisine yönelik bozulan güvenin nasıl yeniden sağlanacağını düşünmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Dik başlılıkla, ‘Ben yaparım’ demekle, bizi Batı’dan koparan uygulamalarla bu mümkün değil” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu’na kendilerine yönelik, “Milli bir meselede Türkiye’nin kurumuna ve müsteşarına sahip çıkmadıkları” eleştirisini hatırlattım. Şu karşılığı verdi: “Ne olduğunu bilmiyoruz ki… Ortak bir tavır için hükümetin muhalefeti bilgilendirmesi gerekiyor. Eğer MİT Müsteşarı saldırıya uğruyorsa, kendi ülkemizin insanına sahip çıkarız. Önceliğimiz Türkiye’nin çıkarları olur. Ancak hükümette devlet geleneği olmadığı için kendi tavrını ve politikasını belirliyor ve o politikanın esiri oluyor.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50569 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.