“Katar Şeyh’ine dua et”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Pilotlarımız kurtarıldı. Lübnan’da rehin alınmışlardı. Bizimkiler alay-ı vala ile gittiler, havaalanında karşıladılar. Sanki kendileri kurtarmış gibi. Otur Katar Şeyhi’ne dua et. Ne öyle kendi kendine şov yapıyorsun” dedi.
Lübnan’da kaçırılan Türk pilotların serbest bırakılmasına da değinen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Pilotlarımız kurtarıldı. Lübnan’da rehin alınmışlardı. Bizimkiler alay-ı vala ile gittiler, havaalanında karşıladılar. Sanki kendileri kurtarmış gibi. Otur Katar Şeyhi’ne dua et. Ne öyle kendi kendine şov yapıyorsun. Asıl üzerinde durman gereken nokta şu; o pilotlar neden esir alındı, yakalandı? Sen şu soruyu kendine sorabiliyor musun, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı Lübnan sokaklarında özgürce gezebiliyor mu, gezemiyor mu? Gezemiyor. Senin izlediğin dış politika yüzünden. Suriye, Mısır, Irak sokaklarında bir Türk Vatandaşı özgürce gezebiliyor mu, gezemiyor mu? Gezemiyor. Senin izlediğin politika yüzünden. Önceden geziyor muydu? Evet geziyordu. Kimin aklına gelirdi iki Türk pilotu kaçırmak. Senin izlediğin politikanın faturasını ödüyor bu millet. Şimdi de çıkmış şov yapıyor. Sen önce dön kendini bir sorgula bakalım. ‘Bun bu ülkeyi bu hale nasıl getirdim?’ Asıl yapman gereken budur.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50477 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.