KENT: Bağımsızlık için yürüdüler…

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu için ilk adım Akaretler ile Beşiktaş iskelesi arasında gerçekleştirildi. Yürüyüşte geleneksel hale getirilen ‘İlk Adım’ çelenkini denize atma törenimizi de gerçekleştirdik. Başkan İsmail Ünal Çelenk’i denize bırakarak ‘Bağımsızlık’ için ilk adımı attı. Radyo Beşiktaş’ta Didem Tutal’a konuşan Başkan Ünal, “Öncelikle Reyhanlı’da olan olaylar için başsağlığı diliyorum. Bugünlerde bu tür olayları halkımıza yapılan saldırıları kınıyorum. Mustafa Kemal 16 Mayıs’ta annesiyle vedalaşıp Bandırma Vapuru ile Beşiktaş’tan Samsuna’a hareket etti. Bu Beşiktaş’ın kent bayramıdır. Bizde Mustafa Kemal’i uğurladığımız yerde çelenki bıraktık. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıdır. Çağdaş bir yaşama kavuşmaktır. İlk Adım’ın bayram olarak kutlanması için Belediye Meclisi’ne sunacağım.
Törenler şu şekilde sürecek.19 Mayıs 2013 Pazar günü 09:00’da Dolmabahçe-Bebek arasında koşulacak. Beşiktaş Belediyesi bugün bayraklarla bir yürüyüş gerçekleştirdi. Bando eşliğindeki yürüyüşte Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, meclis üyeleri, parti temsilcileri de vardı.
Ülkemizin bağımsızlığı kavuşması adına Mustafa Kemal ve arkadaşlarının 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan başlattıkları mücadeleyi gelecek kuşaklara aktarmak için Beşiktaş Belediyesi bir dizi etkinlik düzenliyor. “Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu” da bu etkinliklerin yoğun bir katılım olan parçası.
İlki 2011 senesinde Beşiktaş – Arnavutköy arasında koşulan koşuya binlerce vatandaş katılmıştı. Bu yıl erkekler ve kadınlar kategorilerinde gençler ve 45+ dallarında yapılacak koşuya Atletizm Federasyonu, Girne Amerikan Üniversitesi, Damla Su, Fanatik, NTV Spor da katkı veriyor.

Yarışmanda ilk üçe giren vatandaşlara Bebek Parkı’nda Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal tarafından; birincilere İngiltere’de İngilizce dil eğitimi, ikincilere Türkiye’de istediği bir yabancı dilde kurs programı, üçüncülere de GAÜ Dance Academy Dans Sertifika Programı hediye edilecek.

19 Mayıs 2013 Pazar günü 09:00’da Beşiktaş – Arnavutköy arasından yapılacak “Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu”na katılmak için, 14-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında;

• Ortaköy, Levent, Beşiktaş meydanlarında kurulacak stantlara,
• Beşiktaş Belediyesi’nin Nisbetiye Mahallesi’nde bulunan merkez binasına,
• Fulya Sanat ve Akatlar, Levent, Ortaköy kültür merkezlerinin gişelerine
başvurarak ücretsiz koşu numarası alınabilir.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50621 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.