İSMAİL BAŞTUĞ: SEÇİMLER, PARTİLER VE ADAYLAR…

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Geçen sayıda yazdığım yazı oldukça ses getirdi. Beşiktaş Gazetesi’nde benden böyle global bir yazı beklemeyen birçok okurum; “Ölü geçmiş, hayali gelecek ve gerçek şimdi” ile ilgili bir çok yorum yapmış. Yazının biraz psikolojik yorumdan ibaret olduğunu söyleyenler var ama benim yapmak istediğim insan analizi idi… Zaman zaman bu tür analizlere yer verebilirim, internet sitesinde buna benzer birçok yazım olabilir, buradan okuyun bence… 5 yıl öncesinde de Yönetim portreleri “adında bir kitap yayanlamıştım belki bunu internete koyarım.
Ama şimdi asli konumuza dönelim; Yani; Beşiktaş’a bakalım…
2013 yılı önemli olaylara gebe!.. 2014 yılında yapılacak olan yerel yönetimlerle ilgili seçim nedeniyle hummalı bir çalışma bu yıldan itibaren başlayacaktır. Yani gündem yerel seçimler olacaktır. Türkiye çapında bu yıl içinde yerel seçimlerle ilgili bir dizi adım atılacak olması başlı başına ciddi bir olay… Bu nedenle bence Mart, bilemediğiniz Nisan ayından itibaren ilçelerde çalışmalar başlayabilir kentlinin dikkatine sunarım. Adayların açıklanmasına daha zaman var, ancak önce aday olabilmek için ardından başkanlık için kıyasıya bir mücadele sürecektir bu yıl… Tüm partiler önce mevcut belediyelerini korumak daha sonra arttırmak isteyeceklerdir. Bu nedenle de birçok araştırma ve anket yaptırdıklarını duydum genel merkezlerin… İstanbul genelinde bakarsak,AK Parti bu yıl yine aynı adayla devam eder mi? Tartışılmaya başlandı bile…İstanbul’lu bence olaya “Topbaş” diye bakmıyor, parti olarak bakıyor. Yerel yönetimlerde Ak Parti’yi başarılı bulanların sayısı hayli fazla. Bu anketlerde açıkça ortaya konulmuş durum da. CHP ise İstanbul’u çok istiyor. Kemal Kılıçdaroğlu ile geçen dönem büyük bir oy patlaması yaşayan CHP’ de aday Mustafa Sarıgül mü olur veya bu isim neden her dönem ortaya atılır bilemiyorum. Başarır mı başarabilir, ama Gürsel Tekin veya başka bir isim bu işe ne der? Anlamak zor değil!.. İlçelere gelince maceraya gerek yok… Başarılı olmuş isimlerle devam etmek lazım. Yıllardır bu işin içindeyim, birçok belediye başkanına danışmanlık yaptım. Nasıl olsa çantada keklik diye ortaya atılan isimler hem kendilerini hem de partileri yok etti zaman içinde…Bir daha da o partinin adı hiç anılmadı yıllarda o yöre de… Bu nedenle tecrübe şart, hırs ve inatla bu iş olmaz!.. Şimdilik bu kadar demek istediklerimi yazılarımda açmaya çalışacağım, daha zaman var. Şimdilik yaşadıklarım ve duyumlarımın bir yorumudur.
Hele şöyle bir iki ay geçsin, partilerin üst düzey sorumluları ile bir oturup konuşayım, sizle paylaşırım tüm olup biteni…

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..