FUTBOLA MİLYON EURO KATKI

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

tffTürkiye Futbol Federasyonu ile 2009-2010 ve 2010-2011 sezonları Türkiye Kupası yayın ve isim hakkını alan TRT, kupanın isim hakkının satılmasıyla ilgili ortak bir basın toplantısı düzenledi.
İstanbul Swissotel Fuji salonundaki basın toplantısına Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar katıldı. Gerçekleşen toplantının Türkiye Kupası’nda ve Türk futbolunda yeni bir dönemi başlattığına değinen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, yaklaşık 2 ay önceki Türkiye Kupası ihalesinde, TRT’nin 2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarının Türkiye Kupası isim ve yayın hakkını kazandığını hatırlattı.Bu sonucun Türkiye Futbol Federasyonu’nu iki yönlü sevindirdiğine dikkat çeken Başkan Özgener şöyle devam etti: “Ülkemizin ilk televizyonu olan TRT’nin uzun bir aradan sonra tekrar kupa maçlarını yayınlayacak olması ile birlikte, TRT’nin ödeyeceği miktar ile 2 sezon için kulüplerimize ödenecek toplam miktarın yüzde 30’luk artışla 34 milyon 200 bin dolara çıkması Türk futbolu açısından da gurur verici. Bugün bu masada, adında Türkiye ibaresi taşıyan 3 önemli kurumun aynı anda yer alması Türk futbolu için tarihi bir anlam taşıyor. Toplam geçmişleri tam 273 yıla dayanan bu 3 kurum, Türk futbolu için örnek bir işbirliği gerçekleştirecektir. Türk futbolunun en önemli değerlerinden biri olan Türkiye Kupası için oluşturulan bu güç birliğinin yaratılmasında, futbolumuzda sağlanan güven ortamının, futbola aktarılan kaynak artışının payı büyük. Temiz ve rekabetçi futbolda yer almak isteyen büyük ve köklü markalar birer birer, futbolun/bu güzel oyunun parçası olmaya başladılar. Açıkçası, bu gelişmeler bizleri umutlandırıyor ve kalıcı bir şeyler yapmaya gayret etme heyecanımızı devam ettiriyor. Futbol ekonomisi gelişmesinde çaba harcayan herkesin, TRT ve kupaya ismini verecek olan Ziraat Bankası gibi firmalara ihtiyacı olduğunu vurgulayan TFF Başkanı Mahmut Özgener, ihale sonucunda isim hakkını da alan TRT’nin Ziraat Bankası ile yaptığı görüşmeleri yakından takip ettiklerini ve olumlu sonuçlanmasından da kıvanç duyduklarını sözlerine ekledi
Başkan Mahmut Özgener, kupanın değişen statüsüne de değinerek şunları söyledi: “Türkiye Kupası’nın her daim gündemde olması ve geniş kitlelere ulaşması için devamlı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda son olarak sezon başında aldığımız karar ile Türkiye Kupası heyecanını yaşayacak takım sayısını 54’ten 71’e çıkardık. Böylece alt liglerden çok daha fazla sayıda takım kupa mücadelesine katılarak gruplara kalma çabası içine girdi. Belirttiğim maddi artışlarla, bu sezon alt liglerden 3 tur geçerek gruplara kalan takım, 3 maçın sonunda 165 bin dolar performans ödülüne sahip olabilecek.”

KUPA, “ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI” ADINI TAŞIYACAK

TFF Başkanı Özgener sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm kupa müsabakaları, Ziraat Türkiye Kupası adı altında oynanacaktır. Ve ülke çapında oynanacak olan tüm kupa maçlarında bu ismin görünürlük almasını ve uygulamalarda standardizasyon olmasını sağlayacağız. Sizlerin de sezon boyunca yaptığınız haber ve çalışmalarda “Ziraat Türkiye Kupası” ifadesini kullanmanızı bizzat rica ediyorum. Türk futbolu sponsorlar ve onların sağladığı kaynaklarla çok daha ilerilere gidecektir. Bunun için bize destek olan, işbirliği yapan tüm sponsorlarımıza en içte dileklerimizle teşekkür ederiz.”
Bu işbirliğinde yer alarak Türk futboluna destek vermek vizyonlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de Türkiye Kupası maçlarının tam 20 yıl aradan sonra yeniden TRT’de ve şifresiz olarak yayınlamasından gurur duyduklarını söyledi.
Türkiye Kupası’na ismini veren Ziraat Bankası’nın Genel Müdürü Can Akın Çağlar da; uzun yıllardır voleybola yaptıkları katkının benzerini futbola yapmak için heyecan duyduklarını ve bu sebepler Türkiye Kupası’na isim sponsoru olduklarını belirtti.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50904 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.