LÖSEV Canım Kardeşim Ders Evi mezunları karne partisinde buluştu

LÖSEV Canım Kardeşim Ders Evi mezunları karne partisinde buluştu

“LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından vakfın kurulduğu ilk yıllarda kayıt altına alınarak, hem sağlık hem eğitim desteği verilen çocuklar tüm yıl boyunca “CANIM KARDEŞİM Ders Evi”nde eğitim aldı.

LÖSEV KAHRAMANLARININ HEYECANI
Uzun süren lösemi ve kanser tedavisi boyunca eğitimlerine ara vermek zorunda kalan çocuklar LÖSEV Canım Kardeşim Ders Evleri ‘nde gönüllü eğitmenlerin destekleriyle yıl boyunca geleceğe hazırlandı, okul derslerinden geri kalmamak için çalıştı. Tüm yılın yorgunluğunu LÖSEV’in İstanbul Ofisinde gerçekleşen karne partisinde atan kahraman çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

İlk ve Ortaokul düzeyindeki çocuklar gönüllü öğretmenlerin desteği ile etüt programlarına katılırken, anaokulu öğrenciler ise oyun grupları oluşturdu ve ilk akademik adımlarını LÖSEV çatısı altında attı. Yıl sonunda etüt öğrencilerinin başarılı karneleri ödüllendirildi, anaokulu öğrencileri ise ilk karne heyecanını aileleri ile paylaştı. Animatör gruplar ile doyasıya eğlenen, şarkı söyleyip dans eden çocuklar ailelerine de keyifli anlar yaşattı.

Karne Partisinde açıklama yapan Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön, vakfın kurulduğu günden bu yana eğitime özel önem verdiklerini söyledi. Uzun süren kanser tedavisi boyunca çocukların zaman zaman yaşıtlarından ayrıştığını hatırlattı ve şöyle devam etti: “20 yıl önce kanser olan bir çocuğa ölecek gözüyle bakılıyordu, çocukların eğitimi hiç akıllara gelmiyordu. Gelse bile lösemi hakkında farkındalığa sahip olmayan toplumumuzda maske takan çocuklar bazen arkadaşları bazen ebeveynler tarafından dışlanıyordu; okula gitmek istemiyorlardı. İlkokulu bile zor bitiriyordu çocuklar. Oysa biz hep “lösemi tedavi edilebilir” yaklaşımıyla o zamanki imkânlarımız dâhilinde çocuklarımıza gönüllülerimiz ile Vakfımızda, hastane yataklarında eğitimler veriyorduk.”


Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Email this to someone
email
Print this page
Print

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*